Tasty Cake
Spiderman-kakku

Hämähäkkimiestä en olekaan vähään aikaan päässyt tekemään:) Tällä kertaa mukaan toivottiin myös pahis, vihreä menninkäinen (vai mikä lie tuo örkki nyt olikaan). Hirmuisen vaikea maalattava, varsinkin kun kuva oli tosi pieni!
Päällinen ja koristeet ovat kaulintamassaa. Vapun kunniaksi laitettiin hiukkasen värejä peliin...Kuka sanoo, että pojat tykkää vain sinisestä;)

Kakun kostutin omenamehulla ja ihan pikkuriikkisellä sipaisulla omenahilloa. Muuten täyte sisälsi vaniljakiisseliä, kermavaahtoa ja banaaniviipaleita.
Kommentoi kirjoitusta
KIRJOITTAJA

Tervehdys TastyCake:n kotikeittiöstä!
Täällä jauhot pöllyää ja uunissa paistuvat maistuvat leivonnaiset 28-vuotiaan kolmen tytön äidin toimesta.
Innokkaana kotileipurina aloittelin kirjoittamaan TastyCake-blogia jo vuonna 2007 ja sillä tiellä edelleen ollaan!
Intohimonani ovat fantasiakakut ja näin ollen blogini pääpaino keskittyykin kauniisiin kakkuihin, ja erilaisiin koristelu-tekniikoihin. Vastapainoksi harrastan myös perusleivontaa jolloin valmistuvat herkut pullista voileipäkakkuihin ja kaikkea siltä väliltä.
Julkaistuja reseptejä saa vapaasti käyttää ja jakaa, mutta kuvat ovat omiani, joten ethän kopioi niitä ilman lupaani.
Kommentteja on aina mukava lukea, joten kiva jos jätät käynnistäsi merkin :)
Kysymykset ja yhteydenotot sähköpostilla osoitteeseen: pricilla84@luukku.com